Hedefleri Anadolu ve Anadolu insanı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında bu ülkenin bağımsızlığını kazanmasında en ufak pay sahibi olmayanların daha sonra bu toprakların öz evlatlarını yok hükmünde sayması devri kapanıyor.

Senelerdir bu zihniyetin hakimiyeti altında ezilen, vatanı milleti için gözünü kırpmadan can veren Anadolu insani zincirleri kırarak, güçlü, inançlı ve kararlı bir duruşla bu vatanın gerçek sahibi olduğunu herkese gösterdi, gösteriyor.

Bu başkaldırış siyasetler üstüdür.

Bu kavganın asıl sebebi senelerden beri ülke yönetiminde öyle veya böyle söz sahibi olan, dilediğince at koşturan belli kesimlerin devirlerinin sona ermeye yakın olmasıdır.

Malum zihniyetin Anadolu’nun öz evladı için bugün “nasıl olur da siyaset yapar, nasıl sanayici olur, nasıl bu ülke için canını verir”serzenişleri Aşık Veysel’in köylü (Anadolulu) denilerek Ankara’ya sokmayan zihniyetinin devamıdır.

Bunlar Anadolu’yu hiç sevmediler, Anadolu insanını da..

Ancak, Kurtuluş Savaşı ile küllerinden yeniden doğan bu milletin öz evlatlarının, Anadolu insanının bu ülkenin gerçek sahipleri olduklarını kabullenmeleri yakındır.

Bunun en güncel örneği Anadolu’nun bağrından koparak gelen, gündemdeki yerini koruyan ve üzerine her gün birşeyler koyarak bu ülke için mücadele eden bu toprakların insanı sayın Mehmet Mercan’dır.

Her şeyimizi çalan Avrupalı’ya, oluşturduğu STK (Uluslararası Döner Federasyonu) ile güçlü bir sekil de dur diyerek bu topraklara,bize ait olan geleneksel dönerimize sahip çıkıp, onu küresel bir marka yapmak için canla başla mücadele vermektedir. Bu ülkeyi sevmek, bu vatanın bir ferdi olmak ancak gerçek Anadolu insanına yakışır. Anadolu’ya böyle sahip çıkılır, böyle insanlar sayesinde bu topraklar ebediyen Anadolu olarak kalır.

Mehmet Mercan’ın bu vatan sevgisi, bu topraklara bağlılığı Anadolu tarafından da kabul gördüğü için TBMM Yeni Yasama Yılı açılışı geçen sene olduğu gibi bu senede döner Ziyafeti ile açılacak.

Temennimiz, Mehmet Mercan örneğinde olduğu gibi Anadolu insanımızın her birinin bu ülkeye, bu toprakların değerlerine sahip çıkması ve söz sahibi olmasıdır.

Derya Balaban

Derya Balaban

Bu alana biyografinizi yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir