Etnospor Coşkulu Başladı Coşkulu Bitti

26 ülkeden, spor, sanat, kültür ve gastronomi alanında 1000’den fazla katılımcının yer aldığı organizasyon coşkuyla başladı, coşkuyla bitti.

26 ülkeden, spor, sanat, kültür ve gastronomi alanında 1000’den fazla katılımcının yer aldığı organizasyon coşkuyla başladı, coşkuyla bitti.

Geleneksel spor dallarının yaşatılması ve yaygınlaştırılması için düzenlenen bu büyük organizasyon; geleneksel spor dallarında dünyanın en geniş kapsamlı, en büyük katılımlı festivali haline geldi. Bu da bizlere apayrı bir heyecan ve gurur veriyor.

2016’dan bu yana Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun ev sahipliğinde onlarca ülkeden yüzbinlerce ziyaretçi ile gerçekleşen bu festival, geleneksel sporların birleştirici gücü ile birlik ve kardeşlik bağlarımızın pekişmesini sağlıyor. Böylece bu festival, toplumların birbirine daha da yakınlaşması için ayrıca büyük bir köprü vesilesi oluyor.

Festivale katılanlar, şunu çok iyi algılıyor ve benimsiyor; bu toprakların hikâyesini, adeta bir şölene dönüştürerek yeni nesillere güçlü bir şekilde aktarıyor, birlikte var olma bilincini geliştiriyor. Burada kendi köklerimize ve dünyanın renkli kültürlerine uzanıyor, geleneklerimizle özel bir yakınlık kuruyor.

Avatar

Editör

En güzel haberleri oluşturur, düzenler ve siteye ekleyip, siz değerli okurlara sunarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir